Jak wybrać lampę skandynawską?

Nieodłącznym elementem każdego wnętrza jest oświetlenie. To pełni podwójną rolę: dostarcza światła niezbędnego do normalnego funkcjonowania, ale też tworzy klimat wnętrza. Odpowiednio dopasowane pomoże stworzyć nastrój właściwy dla różnych okazji. Jednocześnie lampa może się też stać efektowną ozdobą. Jak wybrać taką, która będzie tworzyć spójną całość z wystrojem w stylu skandynawskim?

Jaka lampa do stylu skandynawskiego?

Jeśli wnętrze ma tworzyć wrażenie spójnego i harmonijnego, wszystkie elementy wykończenia i wyposażenia powinny tworzyć stylistyczną całość. Bardzo ważne jest, by dopasować je kolorystyką, dominującymi materiałami, estetyką.

Ważnym elementem, zwłaszcza w mieszkaniach skandynawskich, są lampy. Te pełnią nie tylko rolę oświetlenia, ale i dekoracji. Ich nietypowa forma, kolor czy wykończenie przyciągają wzrok i nadają pomieszczeniu nietuzinkowy charakter. Wybierając lampę skandynawską, najlepiej stawiać na produkty skandynawskich producentów specjalizujących się w stylu nordyckim. Modne materiały do drewno, metal, szkło, często pojawiają się także elementy wiklinowe, rattanowe czy wykonane z trawy morskiej. Niektóre projekty lamp cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat – to kultowe modele, które wciąż są produkowane i naśladowane przez wiele firm.

Lampy skandynawskie – jak je wykorzystać do aranżacji przytulnej przestrzeni?

Aby stworzyć przytulne, kojące zmysły skandynawskie wnętrze, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na dominującą kolorystykę czy materiały, ale też na właściwe rozmieszczenie źródeł światła. W skandynawskich mieszkaniach rzadko pojawia się wyłącznie oświetlenie górne. Niemal w każdym pomieszczeniu znajduje się również oświetlenie boczne czy stojąca lampa albo lampka na stoliku nocnym albo komodzie. Lampy są unikatową dekoracją, ale też pomagają stworzyć wyjątkowy klimat we wnętrzu.

Kupując skandynawskie lampy do jednego pomieszczenia, trzeba dopasować je kolorystyką i estetyką. Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowa lampa nad stołem czy lampka do czytania. Zróżnicowane źródła światła zapewnią odpowiednie oświetlenie i do pracy, i do wypoczynku i pozwolą stworzyć niezwykły nastrój, np. podczas wieczornego relaksu czy spotkań z przyjaciółmi.

Gdzie kupić modne lampy skandynawskie?

Lampy skandynawskie (tu) oferuje coraz więcej sklepów z oświetleniem. Te funkcjonują zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Niektóre sklepy wręcz specjalizują się w lampach, które projektowane są z myślą o wnętrzach inspirowanych Północą. Wiele współpracuje z pochodzącymi ze Skandynawii firmami.

Na poszukiwanie odpowiedniego oświetlenia warto poświęcić trochę czasu. Lampy trzeba dobrać do swojego gustu i do wystroju. Należy upewnić się, że dostarczają odpowiednią ilość światła. Zawsze najlepiej stawiać na produkty najwyższej jakości, wykonane z troską o detale.