Basen stelażowy prostokątny dobrym wyborem do każdego ogrodu

Na rynku jest obecnie spora oferta basenów ogrodowych. Ciekawą propozycją są baseny stelażowe. Mają one różne kształty, najpopularniejsze są okrągłe i prostokątne.

Jaki kształt wybrać?

Kupujący najchętniej wybierają baseny okrągłe. Ich podstawową zaletą jest niższa cena. Jednak baseny prostokątne także mają wiele atutów.
Basen stelażowy prostokątny jest równie wytrzymały jak okrągły. Potrzebuje jednak mniej miejsca do ustawienia. Ponieważ jest produkowany w różnych rozmiarach i kolorach, bez problemu można znaleźć odpowiednią wielkość niecki, która pozwoli się cieszyć kąpielami nawet w małym ogrodzie.
Kolejną zaletą basenu stelażowego prostokątnego jest możliwość pływania. W basenie okrągłym jest to dość problematyczne, natomiast w dużym, prostokątnym można pływać wzdłuż, jak w basenie sportowym.

Właściwa pielęgnacja gwarancją długiego użytkowania

Baseny stelażowe prostokątne są bardzo wytrzymałe. Jednak okres ich użytkowania zależy także od właściwej konserwacji i czyszczenia. Należy dbać nie tylko o samą nieckę, ale także o stelaż. Warto zainwestować w specjalny sprzęt do czyszczenia i dobrej jakości środki chemiczne, które pozwolą utrzymać basen w idealnym stanie. W sklepach jest spory wybór środków, które zapewniają właściwą czystość wody i odpowiednie pH.