Czy warto postawić na drzwi prysznicowe uchylne?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór drzwi prysznicowych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Drzwi prysznicowe uchylne

Należy mieć świadomość, że drzwi uchylne są w najprostszym możliwym ujęciu klasycznymi drzwiami na zawiasach. Mogą się one bowiem otwierać do środka kabiny prysznicowej lub na zewnątrz. Koniecznie trzeba pamiętać, że drzwi prysznicowe otwierane do środka muszą mieć większe wymiary. Użytkownik powinien bowiem mieć możliwość ich zamknięcia po wejściu do kabiny.

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć ogromną oszczędność miejsca we wnętrzu łazienki. Ponadto przy kabinie możliwe jest ustawienie innych elementów wyposażenia łazienkowego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że kabiny z drzwiami otwieranymi na zewnątrz mogą dysponować mniejszymi rozmiarami.

Czy warto postawić na drzwi wahadłowe?

Należy mieć świadomość, że omawiany rodzaj drzwi znajduje się obecnie w ofercie asortymentowej renomowanych producentów. Warto zaznaczyć, że według bardzo dużej liczby użytkowników rozwiązanie gwarantuje bardzo duży komfort korzystania z kabiny.

Drzwi składane

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to doskonały wybór w przypadku:

  • mniejszych łazienek
  • wąskich kabin prysznicowych.

Godny uwagi jest fakt, że dzięki składanej konstrukcji omawiany rodzaj drzwi w trakcie zamykania czy otwierania nie będzie zajmował miejsca wewnątrz prysznica czy na zewnątrz łazienki. Ponadto nie istnieje praktycznie żadne ryzyko przypadkowego uchylenia podczas kąpieli. Do wad należy oczywiście zaliczyć złożoną konstrukcję. Wiąże się to z wyższą ceną w porównaniu do dostępnych na rynku klasycznych drzwi uchylnych.