Odbojnik do drzwi – doskonała ochrona przed obijaniem ściany

odbojnik do drzwi z amortyzatorem zamontowany w rogu

Odbojniki do drzwi to niewielkie elementy, które zapewniają ciche zamykanie drzwi bez trzaskania nimi o ścianę. Dzięki nim skrzydła są dostatecznie chronione przed ciągłym uderzaniem. Jakie wybrać amortyzatory do drzwi?

Jakie zalety posiada stalowy odbojnik do drzwi?

Odbojniki do drzwi to niewielkie elementy, które bardzo często są także nazywany amortyzatorami lub odbijaczami do drzwi. Obecnie ich wybór na rynku jest przeogromny. Pośród wielu dostępnych modeli ogromną  popularnością cieszą się klasyczne odbojniki wykonane ze stali lub żeliwa. Te niepozorne elementy potrafią doskonale chronić zarówno drzwi, jak i ścianę przed nieustannym obijaniem. Wykonane z takich tworzyw amortyzatory odznaczają się ogromną trwałością oraz są bardzo odporne na uderzenia, dzięki czemu potrafią służyć niezawodnie przez długie lata.

Wiele stalowych odbojników do drzwi posiada kształt wysokiego walca i są one dodatkowo zaopatrzone w mocną gumową osłonę. Potrafią one doskonale blokować drzwi podczas energicznego otwierania oraz podczas przeciągów. Dzięki nim nigdy nie dochodzi do zarysowania ściany czy też drzwi.  

Amortyzatory do drzwi w bogatej ofercie

Dziś na rynku wybór amortyzatorów do drzwi jest przeogromny. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą nie tylko tworzywem z którego zostały wykonane, lecz także kolorystyką, kształtem oraz sposobem mocowania.

Sprawdzonym wyborem jest też odbojnik do drzwi z amortyzatorem, który potrafi doskonale chronić każde drzwi przed uszkodzeniem.

Na rynku nie brakuje też nowoczesnych amortyzatorów silikonowych. Najczęściej są one wykorzystywane nie tylko do ochrony drzwi, lecz także w przemyśle meblarskim.

Wszystkie oferowane amortyzatory do drzwi oraz mebli są wysokiej jakości produkty posiadające  niezbędne atesty. Można je z łatwością zamontować przy pomocy specjalnego kleju.