Co warto wiedzieć o lampach art deco?

Obecnie w wielu aranżacjach wnętrz prezentowanych w Internecie można zobaczyć projekty, w których główną ozdobę wnętrza stanowią lampy w stylu art deco. Nic dziwnego, ponieważ prezentują się one bardzo efektownie i przykuwają spojrzenia. Mimo to sporo osób urządzających własne mieszkanie ma wątpliwości czy postawienie na takie oświetlenie jest praktycznym rozwiązaniem. Co w takim razie trzeba wiedzieć na temat lamp art deco?

Lampa art deco, czyli jaka?

Styl art deco został rozpowszechniony w architekturze na początku lat 20 ubiegłego wieku. Jest on bardzo elegancki i kojarzony z luksusem, a niekiedy nawet przepychem. Z tego powodu niektórzy obawiają się, że lampy art deco (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-w-stylu-art-deco-216.html) mogą okazać się nieco zbyt strojne do urządzanego pomieszczenia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w sklepach dostępne są zarówno modele idealnie pasujące do minimalistycznie urządzonych wnętrz, jak również takie, które będą efektowną ozdobą pokoju z bardzo dekoracyjną aranżacją.

Oferta producentów jest wyjątkowo bogata, wynika to z faktu, że obecnie styl art deco cieszy się dużą popularnością. Można znaleźć lampy wiszące, stojące, biurkowe, a także kinkiety, a nawet żyrandole. Większość dostępnych modeli nie tylko pięknie się prezentuje, ale również jest doskonałym źródłem światła i sprawia, że pomieszczenie jest bardzo jasne.

Dbałość o szczegóły

Zaletą lamp art deco jest nie tylko fakt, że są dostępne w różnych rozmiarach czy formach, ich ogromnym atutem jest to, że są wykonane z dobrych jakościowo i trwałych materiałów. Zazwyczaj są zrobione ze szkła, stali, mosiądzu czy metalu, co sprawia, że są co prawda dość ciężkie, jednak wyglądają bardzo stylowo. Dodatkowo producenci dbają o to, by każda lampa art deco była starannie wykonana. Wszystkie elementy są ze sobą starannie połączone, dzięki czemu nie ma obaw, że zakupiony egzemplarz będzie niedoszlifowany, lub zarysowany. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie należy się obawiać, że lampa zostanie zniszczona po zaledwie kilku latach użytkowania, ponieważ odznacza się wyjątkową trwałością.

O czym warto pamiętać?

Styl art deco może się świetnie prezentować właściwie w każdym pomieszczeniu – salonie, sypialni, kuchni, a nawet w przedpokoju czy łazience, a starannie dobrana lampa będzie piękną ozdobą stylowej aranżacji. Aby jednak tak się stało, warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego modelu. Ceny stylowych lamp nie są niskie, dobrze jednak zainwestować w piękny, rzadko spotykany model, którego z pewnością nie zobaczy się w co drugim domu.