Drewno w aranżacjach

lampa drewniana wisząca

Uzupełnianie wnętrz o dodatki to okazja na uwolnienie swojej artystycznej duszy, wyrażenie siebie oraz czas na dobrą zabawę. Przebieranie w stylach, łączenie ich ze sobą, dopasowywanie poszczególnych akcesoriów musi mieć swój plan i początkową wizję. Wystarczy jeden pomysł, aby cała machina ruszyła. Motywem przewodni może być na przykład drewno. Jak je wykorzystać w domowych pomieszczeniach? Oto kilka porad do wykorzystania.

Jak to jest z tym drewnem?

Po drewno jako materiał sięga się, aby uzyskać określone efekty. Jest to przede wszystkim ocieplenie wnętrza i stworzenie przytulnej przestrzeni. Wykorzystuje się je także w przestrzeniach stylizowanych na dawne epoki, w których było ono podstawowym surowcem w wytwarzaniu mebli. Style wnętrzarskie takie jak retro, rustykalny, klasyczny po prostu potrzebują drewnianych elementów, by prezentować w pełni swój charakter.

lampa drewniana wisząca

Oczywiście drewno nie musi być wykorzystywane bezpośrednio. Aby osiągnąć te same cele, można sięgnąć po inne materiały, które je imitują. To doskonałe rozwiązanie, gdy budżet nie pozwala na wykorzystanie prawdziwego drewna, ale i jest drogą na skróty, jeżeli chodzi o utrzymanie mebli i dodatków w dobrym stanie (jak wiadomo drewno wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych). Jak widać wymarzony rezultat można uzyskać na wiele sposób i jest on dostępny szerokiemu gronu odbiorców.

Kilka dodatków

Praktyczne wykorzystanie drewna w urządzaniu wnętrz przede wszystkim kojarzy się z meblami. Te dają najmocniejszy efekt. Stanowiąc centralne elementy wyposażenia pomieszczeń decydują o ich charakterze. Jednak z drewna można korzystać w bardziej subtelny sposób. Uzupełniając zaaranżowane już wnętrza jedynie o drewniane dekoracje, także można je ocieplić i uczynić bardziej przytulnymi za pomocą kilku drobnych akcesoriów. Takim przykładem może być lampa drewniana wisząca. Jest to popularny dodatek przede wszystkim do salonów, który mocno zwraca na siebie uwagę, przez to że nie przylega bezpośrednio do sufitu. Kolejną opcją są ramy na obrazy i zdjęcia, można postawić mały drewniany stolik kawowy i tak przez małe elementy osiągać wielkie efekty.