Czym charakteryzują się meble balkonowe z rattanu?

Oryginalne meble balkonowe z rattanu mają bardzo wiele zalet, dlatego też ich zakup może okazać się dobrym pomysłem. Warto wspomnieć o tym, że na półkach sklepowych znaleźć można nie tylko meble wykonane z naturalnego materiałów (pędów tropikalnych palm), ale również wybrać można meble z tworzywa sztucznego (technorattanu).

O czym należy pamiętać?

Tradycyjne meble wykonane z naturalnego rattanu od wielu lat uznawane są za wnętrzarską klasykę. Wbrew pozorom można spotkać je nie tylko na tarasach i w ogrodzie, ale również w mieszkaniu. Jeżeli chodzi o stylistykę, to idealnie pasują przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu boho albo stylu rustykalnego. Rattan jak powszechnie wiadomo jest bardzo giętkim materiałem, który podatny jest na formowanie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że producenci są w stanie dostarczyć meble o bardzo nietuzinkowych i kreatywnych kształtach. Jest to bez wątpienia najlepszy wybór dla osób, które poszukują nie tylko praktycznych, ale również dekoracyjnych mebli. Pamiętać należy jedynie o tym, że naturalny rattan podatny jest na działanie wody, dlatego też wymaga systematycznej pielęgnacji. Meble balkonowe z dutchhouse.pl z rattanu najlepiej sprawdzą się na zadaszonym tarasie.

Czym wyróżnia się technorattan?

Powyżej opisany problem z wilgocią rozwiązuje rewelacyjny technorattan. Jest to bardzo wytrzymały materiał syntetyczny, który poradzi sobie nawet w bardzo niekorzystnych warunkach. Technorattan wyróżnia się dużą odpornością nie tyko na wilgoć, ale również na promienie słoneczne. W sezonie zimowym wystarczy przykryć meble specjalnym pokrowcem. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wydzielonego pomieszczenia do przechowywania mebli na zimę. Warto wspomnieć również o tym, że do pięknych mebli tarasowych z technorattanu można dokupić poduchy na siedziska i oparcia. W dużej mierze to właśnie dzięki miękkiej poduszce znacząco podnosi się komfort siedzenia. Dokupić można także specjalne preparaty do czyszczenia techorattanu, dzięki czemu znacząco zwiększy się żywotność mebli.