Jak zamontować baterie prysznicowe?

Baterie przeznaczone do rozmaitych narzędzi różnią się przede wszystkim formą – baterie kuchenne, umywalkowe, prysznicowe lub bidetowe to całkiem różnorodne artykuły. Natomiast przeznaczenie baterii nie jest jedynym kryterium doboru. Powinniśmy także wziąć pod uwagę miejsce umieszczenia baterii, jej użyteczność, kontur wylewki, wykończenie powłoki oraz ostatecznie zewnętrzną formą kwalifikującą ją do pewnego stylu.

Baterie łazienkowe. Głowica

To serce baterii, jakie odpowiada za jej właściwe funkcjonowanie oraz żywotność. Odpowiednie baterie łazienkowe powinny mieć ceramiczną głowicę, jaka jest zdecydowanie mocniejsza aniżeli uszczelkowe lub nawet plastikowe. Ponadto, w razie usterki dopuszczalna jest jej wymiana.

Takie baterie do łazienki wielokrotnie robi się z mosiądzu. Nie znaczy to natomiast, iż wszelkie kadłuby wykonane z tego produktu wyróżniają się takimi samymi cechami. Mianowicie konkretne rodzaje mogą różnić się jakością zastosowanego stopu, mającego różnorodną ilość miedzi. Im mniej jej w składzie tymże artykuł jest mniej wytrzymały oraz bardziej wrażliwy na zniszczenia.

Bateria z perlatorem lub bez?

Perlator jest składnikiem baterii, jaki umożliwi Ci zaoszczędzić wodę. W innowacyjnych bateriach stanowi on ważny element, umieszczany na końcu wylewki. Rozbija mechanicznie wodę za pomocą przymocowanego sita czy podobnych dyszy, zwiększając jej objętość przez funkcję napowietrzania. Perlator oddziałuje w znacznej mierze na jakość strumienia oraz oszczędność. W baterii bez perlatora tracimy więcej wody.

Baterie prysznicowe

Zakup dobrej baterii prysznicowej także nie należy do najłatwiejszych. Jeszcze bardziej popularne stają się baterie podtynkowe. Zajmują mniej miejsca w kabinie prysznicowej aniżeli baterie natynkowe.

Taką baterię prysznicową można przyłączyć zarówno w łazience zorganizowanej w modernistycznym stylu, jak również w toalecie w stylu retro. Są także baterie prysznicowe nad tynkowe, jakie nadają toalecie mniej innowacyjny design.