Co warto wiedzieć o jesiennych nawozach do ogrodu?

nawozy jesienne do ogrodu

Jeżeli zależy nam na ładnym wyglądzie roślin wiosną oraz ich obfitym kwitnieniu, a także plonowaniu, już jesienią należy pomyśleć o odpowiednim nawożeniu naszych roślin. Specjalistyczne nawozy jesienne do ogrodu pomogą przygotować się im do okresu zimy oraz pięknie wyrosnąć w okresie wiosennym. Należy na uwadze mieć jednak fakt, że inne preparaty stosujemy wiosną i latem, a inne jesienią.

Jakie nawozy powinniśmy stosować w okresie jesiennym?

Okres jesieni powoduje, że rośliny, które pozostają w ogrodzie na zimę, przechodzą w stan spoczynku. W tym czasie ich pędy drewnieją, bulwy zaczynają gromadzić składniki odżywcze, a liście zmieniają barwę i opadają. Pozornie wydaje się, że jest to moment, w którym rośliny nie potrzebują naszej opieki i pielęgnacji. Nic bardziej mylnego. Nawozy ogrodnicze, które zastosujemy jesienią, dostarczą naszym roślinom niezbędnych składników odżywczych oraz dodatkowo pomogą roślinie się wzmocnić, aby lepiej mogła ona przetrwać ciężki okres zimy.

Pamiętajmy jednak, że tak jak każdy inny preparat, tak samo nawozy jesienne do ogrodu ze sklepu ogrodniczy.com stosowane jesienią muszą być odpowiednio dobrane. Co najważniejsze, nie mogą one posiadać w składzie azotu nawet w najmniejszej ilości. Wszystko za sprawą tego, że azot odpowiada za wzrost roślin oraz rozwój części zielonych. Z tego powodu podany jesienią nawet w minimalnej ilości pobudzi roślinę do wzrostu, a co za tym idzie, nie będzie ona mogła odpowiednio przejść w stan spoczynku i właściwie przygotować się do zimy. W efekcie może to nawet doprowadzić do jej zniszczenia.